Aktuality

 

Podporované bývanie LUNETA n.o. pristupuje k opatreniam proti šíreniu pandémie COVID- 19 už od 7.3.2020, ktoré sú platné až do odvolania. Prinášame niektoré opatrenia, ktoré sme prijali:

– Zákaz návštev v zariadení platný od 7.3.2020 do odvolania,
– Zvýšený hygienický režim v zariadení – dezinfekcia rúk po príchode do zariadenia u klientov , použitie dezinfekčných prostriedkov s vircuidným účinkom, pravidelná dezinfekcia plôch a povrchov, kľučiek, a pod.
– Obmedzenie vychádzok.
– Nákup si klienti zabezpečujú v minimálnej miere.
– klienti majú zákaz chodiť na vychádzky vlakom či pešo do mesta, môžu sa pohybovať len v areáli zariadenia.
– Platné do odvolania.

– ZAMESTNANCI, ktorí boli v zahraničí alebo, ktorí majú rodinného príslušníka, ktorí bol v zahraničí, musia zotrvať v karanténe minimálne 14 dní platné od 10.3.2020 do odvolania
– Zákaz prijímať nových klientov do odvolania

Chráňme seba, našich blízkych tým že budeme zodpovední..

 

 

 

 

Už sa to začalo…a veľmi sa z toho tešíme…….    NVS_primarny_logotyp_RGB

Realizáciou projektu Pohybom ku zdraviu prispejeme k cielenému pohybu klientov trpiacich na schizofréniu. Nebude to jednoduché, nakoľko ide o dospelých ľudí, no veríme, že motiváciou a harmonogramom cvičení nastane oživenie ich dennej rutiny a prispejeme tak k zlepšeniu aj ich fyzickej kondície. Projekt Pohybom k zdraviu podporila Nadácia Volkswagen.

Spoločne sme zmontovali stroje na cvičenie a zariadili miestnosť ktorá bude slúžiť našim klientom k aktívnemu pohybu…..

 

Stacionárny bicykel a stepper sú zmontované a miestnosť pripravená na cvičenie. Vytvorili sme si harmonogram aktivít, ktorý nám pomôže zorientovať sa v čase a pohybových činnostiach. Máme motiváciu a súčasne aj novú energiu a veľmi sa tešíme.